زیپ پرده

زیپ پرده محصولی نوین از انواع پرده‌های برقی جهت پوشش دیوارهای فضای باز می‌باشد. این پرده‌ها علاوه بر قابلیت هوشمند سازی می‌تواند پوششی مناسب در برابر وزش باد و بارش باران برای فضای شما ایجاد کند. زیپ پرده یک نوع سایه‌بان می‌باشد که به گونه‌ای طراحی شده است که به خوبی در چهارچوب قرار می‌گیرد و ظاهری تمیز و مدرن را ارائه می‌دهد. اصطلاح “زیپ” در نام این محصول به زیپ‌هایی اشاره دارد، که برای نگه داشتن پرده در جای خود و جلوگیری از لغزش و یا افتادگی آن استفاده می‌شود. از ویژگی‌های این محصول می‌توان به مقاومت بالای آن در برابر وزش باد تا سرعت 120 کیلومتر بر ساعت و جلوگیری از ورود گرد و غبار اشاره کرد. دو نوع پارچه سان اسکرین و پی وی سی بلک اوت در این محصول به کار می‌رود. که هرکدام از این پارچه‌ها ویژگی‌های خاصی را دارا می‌باشد:

  • پارچه سان اسکرین: نور را از خود عبور می‌دهد و دید از بیرون را مسدود می‌کند. میزان شفافیت و رنگ پارچه نیز با توجه به طراحی محیط قابل انتخاب می‌باشد.
  • پارچه PVC Blackout: دید از بیرون را به صورت کامل مسدود می‌کند و نور را از خود عبور نمی‌دهد. این نوع پارچه نیز در رنگ‌بندی‌های مختلف موجود می‌باشد.

زیپ پرده در دو نوع دستی و موتوری توسط ژانوس طراحی و تولید شده است. در مدل‌های مجهز به موتور برقی پرده توسط ریموت کنترل مخصوص بالا و پایین می‌رود. به طور کلی هدف از طراحی و تولید این محصول استفاده از آن در محیط‌هایی مانند رستوران‌، کافه، تراس، آلاچیق فضای باز و … می‌باشد. به عنوان مثال ساخت یک آلاچیق با سقف متحرک شیشه‌ای و یا پارچه‌ای و دیواره‌های شیشه‌ای به همراه زیپ پرده می‌تواند برای شما یک فضای لوکس و چهار فصل را ایجاد کند.

مزایای زیپ پرده

  1. بهره وری انرژی: زیپ پرده‌ها با جلوگیری از ورود گرما به داخل ساختمان در تابستان و حفظ گرما در زمستان، به کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه‌های انرژی کمک می‌کنند. استفاده از زیپ پرده سبب ایجاد لایه‌ای عایق می‌شود که می‌تواند به حفظ دمای داخل محیط کمک کند.
  2. محافظت در برابر نور خورشید: زیپ پرده یک لایه محافظ بسیار مناسب در برابر اشعه‌های مضر خورشید، که می‌تواند باعث آسیب به مبلمان، کف و سایر سطوح شود ایجاد می‌کند. همچنین سبب متعادل شدن نور خورشید می‌شود و حتی می‌تواند فضایی با نور مناسب برای تماشای تلویزیون و یا کار کردن با رایانه برای شما ایجاد کند.
  3. حریم شخصی: زیپ پرده‌ها می‌توانند با مسدود کردن دید افراد از بیرون یک حریم خصوصی را برای شما ایجاد کنند. این امر به ویژه برای ساختمان‌های تجاری که دارای دفاتر یا اتاق‌های کنفرانس هستند که نیاز به حریم خصوصی دارند حائز اهمیت است.
  4. نگهداری آسان: زیپ پرده‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مقاوم در برابر عوامل محیطی باشند و تمیز کردن و نگهداری آن آسان می‌باشد. این باعث می‌شود که نصب زیپ پرده یک سرمایه گذاری بادوام و طولانی مدت برای فضای بیرونی ملک شما باشد.
  5. محافظت در برابر حشرات: استفاده از این محصول می‌تواند به دور نگه داشتن حشرات مختلف از فضای شما کمک کند. این امر به ویژه در ماه‌های گرم‌تر که حشرات و پشه‌ها بسیار آزاردهنده هستند، مفید است.
  6. لذت بیشتر از فضای باز: با اضافه شدن یک محافظ در برابر نور خورشید و سایر عناصر، زیپ پرده‌ها می‌توانند، به راحت تر و لذت بخش تر کردن فضای بیرونی شما کمک کنند. این می‌تواند شما را تشویق کند که وقت بیشتری را در خارج از منزل صرف کنید، چه در حال پذیرایی از مهمانان باشید و چه فقط در کنار خانواده خود استراحت کنید.
  7. افزایش ارزش ملک: نصب زیپ پرده می‌تواند ارزش خانه شما را افزایش دهد. این پرده‌ها یک ویژگی مطلوب برای خریداران محسوب می‌شود و می‌تواند خانه شما را زیباتر و کاربردی تر کند.
  8. محافظت از فضا در برابر انواع آب و هوا: این نوع از پرده‌های برقی از فضای شما در برابر بارش باران و وزش باد محافظت می‌کنند. این کار می‌تواند به طولانی شدن عمر وسایل فضای باز شما کمک کند و همچنین از وسایل الکترونیکی که ممکن است در این فضا داشته باشید محافظت کند.

طراحی سیستم زیپ پرده توسط تولیدکنندگان مختلف در سراسر جهان توسعه یافته است و نمی‌توان کشور خاصی را مهد آن دانست. ژانوس در راستای تکمیل سبد محصولات خود و ارائه یک محصول کاربردی به مشتریان خود تصمیم به طراحی و ساخت این محصول در داخل ایران گرفت. برای اطلاعات بیشتر، مشاوره و آگاهی از قیمت از طریق شماره‌های درج شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

پروژه‌های انجام شده