انواع سیستم بازشو سقف متحرک

سقف‌های متحرک شیشه‌ای و پلی‌کربنات ژانوس سازه، در سیستم‌های بازشو مختلفی تولید و اجرا می‌شوند. انتخاب سیستم بازشو بر اساس شرایط مختلفی از جمله ابعاد پروژه، کاربری، تعداد دهنه و… تعیین می‌شود. انواع سیستم‌های بازشو نیز شامل سیستم‌های جمع‌شونده کشویی، جمع‌شونده تلسکوپی و جمع‌شونده کامل می‌باشد. در ادامه به تفصیل در رابطه با هر یک از این سیستم‌ها صحبت خواهیم کرد.

      سقف متحرک با سیستم بازشو کشویی: سیستم بازشو کشویی، شامل دو دهنه می باشد که یک دهنه بازشو و یک دهنه ثابت می باشد. دهنه بازشو به صورت کشویی هنگام بازشدن زیر دهنه ثابت قرار می گیرد. این سیستم برای سقف های متحرک شیشه ای و پلی کربنات و ابعاد کوچک کاربرد دارد.

      سقف متحرک با سیستم بازشو تلسکوپی: سیستم بازشو تلسکوپی، شامل چندین دهنه میباشد که یک دهنه ثابت و مابقی متحرک است. این سیستم بازشو می تواند از سقف و دیواره به هم پیوسته (برای سقف متحرک استخر) یا سقف متحرک ،به تنهایی، تشکیل شده باشد. سیستم تلسکوپی برای سقف های متحرک پلی کربنات یا شیشه ای درابعاد بزرگ و یا سقف متحرک استخر کاردبرد دارد.

   

سقف متحرک پاسیو

سقف متحرک با سیستم بازشو یک تکه یا کامل: در سیستم بازشو کامل، تمام سقف به صورت یک تکه جابجا میشود. این کار با استفاده از ریلهایی که در قسمت تحتانی سقف نصب شده و با کمک موتور محرک جابجا می شود. این سیستم از سقف برای اسکای لایت های متحرک ژانوس سازه کاربرد دارد.

سقف متحرک با سیستم بازشو بازویی: این نوع سازه متحرک برای ابعاد کوچکتر پاسخگو بوده بدین صورت که سازه بصورت تک لت بوده و با تنوع زیادی از رویه های شیشه ای و چوبی و فلز و سنگ ساخته شده که به عنوان دریچه نیز شناخته شده و بر حسب ابعاد درب با جک های مخصوص بصورت برقی باز و بست شده و گزینه خوبی برای دسترسی به طبقات فوقانی بوده.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =